Vali Baydaş'ta '24 Kasım Öğretmenler Günü' Mesajı

Vali Baydaş'ta '24 Kasım Öğretmenler Günü' Mesajı

  • 0
  • 0

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, '24 Kasım Öğretmenler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Baydaş'ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

"Kadim bir medeniyet ve devlet geleneğinin temsilcileri olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamanın mutluğunu yaşamaktayız. Geride bıraktığımız 100 yılda, ülkemizin gelişmesi ve büyümesinde şüphesiz en önemli paylardan biri yetiştirdiği nesillerle ülkemizin geleceğine ışık olan öğretmenlerimizindir. 

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olmakla birlikte bizim kültürümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Ayakları yere sağlam basan, her alanda çağın gereksinimlerine uygun devasa atılımlar yapan, bölgesinde önemli bir güç haline gelmiş ve yüz yıllık bir tarihe sahip Türkiye, şüphesiz öğretmenlerimizin yetiştirmiş olduğu milli şuura sahip nesillerin çalışmaları ve gayretleriyle bugünlere gelmiştir. 

Sevgili Öğretmenlerimiz; kadim kültürümüzden aldığımız güçle Türkiye yüzyılı hedeflerine doğru emin adımlarla koşarken öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. Çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz. 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmen Atatürk’ün Cumhuriyet’i yeni nesillere, yeni nesilleri de öğretmenlere emanet ettiğini hatırlatıyor, ülkemizi dünya devletleri arasında üst sıralara çıkarmak için üstün gayret gösteren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."

Haber : ERHAN ALPAYDIN

Rize'nin yüzölçümü kaç kilometrekaredir?

Yorum Yap