Tunca Deresine Nasıl Gidilir?

Tunca Deresine Nasıl Gidilir?

  • 0
  • 0

Tunca Deresi, Ardeşen'den başlayarak Eskiarmutluk köy çıkışına kadar uzanan bir vadide yer almaktadır. Bu vadide tarihî ve doğal güzelliklerle dolu bir macera sunmaktadır.

Peki, Tunca Deresi nerededir? Tunca Deresine nasıl gidilir? Tunca Deresi etrafında imkanlar nelerdir? Tunca Deresinde hangi aktiviteleri yapabilirsiniz? Tunca Deresinin rakım bilgileri nedir? Tunca Deresinin özellikleri nelerdir? Tunca Deresine dair bütün bu bilgileri deneyimleyerek sizlere aktarıyoruz. 

Güzergah, Çirihinci kavşağında ikiye ayrılır. İlk bölümde Seslikaya, Şangul Tarihi Kemer Köprüleri ve Seslikaya Camisi gibi önemli noktaları ziyaret edebilirsiniz. Ardından Çirihinci kavşağından sağa dönerek Kulaber, Davitoğlu, Sinanköy Palivat, Yukarıdurak köprüleri ve Senavat Şelalesi gibi güzellikleri görmek için yol alabilirsiniz. 

Daha sonra kavşak noktasına geri dönerek, soldaki yolu izleyerek Bayırcık, Tunca 1-2, Zendi ve Kamçitona gibi tarihi kemer köprüleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca, dere içinde bulunan bazı köprüleri yakından görmek için kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Bu güzergah, tarih ve doğa tutkunları için harika bir deneyim sunmaktadır.

Haber : Yusuf Küçükaydın

Yorum Yap