Şimal AVM’den Tepkiler Üzerine Açıklama

Şimal AVM’den Tepkiler Üzerine Açıklama

  • 0
  • 0

Rize’de hizmet veren Şimal AVM yılbaşı için yaptığı süslemenin haç işaretini anımsattığını söyleyen vatandaşlar avm yönetimine tepki gösterdi. Tepki sonrası avm yönetimi sosyal medya sayfalarından açıklamada bulundu.

Tepkiler üzerine alışveriş merkezinin sosyal medya hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada, “Rize Şimal AVM hediye paketi konseptli, yapımı henüz tamamlanmamış ışıklandırma çalışması üzerinden sosyal medyada gerçeği yansıtmayan yalan/yanlış haberler yapıldığını görmekteyiz. Konu ile ilgili Müslüman değerlerimize saldıran ve kasıtlı haber yapanlar hakkında hukuki işlem başlatacağımızı bildiririz” ifadeleri kullandı. 

2023 yılının sona ermesine sayılı günler kala Rize şehir merkezinde yer alan bir alışveriş merkezi ana giriş önünde süsleme yapıldı. AVM’nin dış cephesi de hediye paketi görünümlü ışıklandırma ile ışıklandırıldı.

Ancak, bu süsleme bazı vatandaşlar tarafından tepki çekti. Vatandaşlar, ışıklandırmanın Hristiyanların dini sembolü olan haç işaretini anımsattığını öne sürdü. Sosyal medyada da konuyla ilgili tepkiler dile getirildi. 

AVM önündeki süsleme çalışmalarının devam edileceği aktarıldı. 

Haber : YUSUF KÜÇÜKAYDIN

2021 yılında kaybettiğimiz 'Cimilli İbo' adıyla bilinen Rizeli sanatçı?

Yorum Yap