Şimal AVM’de Turist Yoğunluğu

Şimal AVM’de Turist Yoğunluğu

  • 0
  • 0

Rize’de yaz aylarında artan turist yoğunluğu Alışveriş Merkezi (AVM)’de de dikkat çekiyor. Yoğunluk şehre ve AVM esnafına ekonomik olarak olumlu yansıyor.

Şimal AVM’nin kurucu müdürü Nergiz Sarıyal, Arap turistlerin beklediklerinden daha hızlı AVM’yi keşfettikleri ve ilgi gösterdiklerini belirterek, “Yaz aylarında Arap turistler Ayder ve Uzungöl’ü konaklama için fazlasıyla kullanıyorlar. Avm'nin olması turistlere sabit fiyat politikası olduğunu güvenini veriyor. Bu yüzden hem alışveriş açısından hem de yemek tüketimi açısından daha fazla tercih ediliyor. Rize'nin turizm olarak daha aktif bir hale geleceğine inanıyorum. Bu sebepten dolayı turistler için bizler de çok şey yapıyoruz. Özellikle tax free noktası açmamız onlar için çok büyük bir adım. Şu anda bu olay yavaş yavaş oturmaya başladı ama özellikle seneye turist bunu avantajını görerek alışverişlerini Rize'ye kaydıracaklar. Bu tax free'nin Trabzon'da olmaması her sene ilimizi tercih eden turist sayısının artacağını gösteriyor” dedi. 

Gürcistan’dan alışverişe gelenlerin Rize terminalinde inmek zorunda olmasının bir dezavantaj olduğunu belirten Sarıyal, “Otobüs ile bölgeye gelenler sahilde üst geçidin orada inemiyor. Bir araç değiştirerek AVM’ye ulaşabiliyorlar. Bu durum Trabzon’a bakacak olursak Forum Avm'nin bahçesinde inme fırsatı bulunuyor. Turist açısından baktığımızda hemen işini halledebilmek çok büyük bir avantaj. Bu yüzden ne kadar turist toplarsak o kadar iyi. Bazı insanların düşündüğünün aksine AVM şehri öldürmez çünkü AVM ve şehir bir bütündür. Çarşı ve avm arasında karşılıklı bir destekleme vardır çünkü insanlar hizmet aldıkları bir nokta bulduklarında o alanı kullanmaya başlar ve orada yayılırlar. Şimal’in varlığı hem Belediye'nin yeni yaptığı alanlar için hem Çay Çarşısı için çok önemli ayrıca onların varlığı da Şimal için çok önemli. Bunların hepsi güzel bir oyunun saç ayakları gibidir” diye konuştu.

Haber :

İki taraflı atma türkülere ne ad verilir?

Yorum Yap