RTEÜ, Cumhuriyet Coşkusunu Doruklara Taşıdı

RTEÜ, Cumhuriyet Coşkusunu Doruklara Taşıdı

  • 0
  • 0

Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca tırmanış etkinliği düzenlendi.

Tırmanış etkinliği, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Huser ve Avusor Yaylası'na gerçekleştirildi. 

RTEÜ Dağcılık Topluluğu Üyeleri ve Spor Bilimleri Fakültesi akademisyenlerinden oluşan grubun ilk güzergahı Huser Yaylası oldu. Katılımcılar daha sonra, Avusor Yaylası’nda bulunan 3 bin 600 rakımlı Kemerli Kaçkar Zirvesi’ne tırmanış gerçekleştirerek Türk Bayrağı ve üniversitenin bayrağı açtılar. 

Ardından, etkinliğe katılanlar tarafından RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’ın mesajı zirve anı defterine yazıldı. 

Rektör Yılmaz mesajında, “Devletimizin nice çabalarla bir asırdır devam eden yükselişinin daha da ilerlemeler kat etmesini ve zirvelere ulaşmasını temenni ederim. Tıpkı Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemizin de ilerlemeye devam ederek, ulusal ve uluslararası alanda akademik ve bilimsel başarılarla zirvelerde olması için bizlerde çabalarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda, bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlar, Cumhuriyetimizin ve üniversitemizin her daim zirvelerde olmasını dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Haber : ERHAN ALPAYDIN

Uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Beşiktaş eski yöneticisi, Rizeli avukat?

Yorum Yap