Roma'dan Rize'ye Dondurma Yolculuğu: Mavi Köşe

Roma'dan Rize'ye Dondurma Yolculuğu: Mavi Köşe

 • 2
 • 1

Rize'de ilk ismi 'Roma Dondurması' olan Mavi Köşe Dondurma, 1965 yılında başladığı lezzet yolculuğunu bugünlere kadar büyük bir ilgi ile taşıdı.

Mavi Köşe Dondurma işletmesinin sahibi, Osman Zeki Tornacı Rize Takip Medya Grubu’na açıklamalarda bulundu.

1965 yılında başladığı lezzet yolculuğunu bugünlere kadar büyük bir ilgi ile taşıdı.

Mesleği babasından miras aldığını aktaran Tornacı, “Babadan oğula dondurmacılığı öğrendim. Büyük abim bir süre devam ettirdi sonra ben devraldım. Dondurmacıyı kapatmayı düşündüm babamın bir arkadaşı bana kullandığı söz tokat oldu. Dondurma işine devam etme kararı aldım. O günden beri dondurmamızı geliştirerek yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Zamanla, Mavi Köşe'nin kentte bir marka haline geldiğine değinen Tornacı, insanların buluşma yeri olarak da akıllarda kaldığını söyledi.

Mavi Köşe'de 12 ay boyunca dondurmalarının bulunduğunu belirten Tornacı, kışın da satışlarının her sene üstüne katarak devam ettiğini kaydetti.

Mavi Köşe Dondurma, menüsünde yeşil çay, siyah çay gibi özgün lezzetler sunarken, özel olarak kokulu üzümlü dondurma da bulunduruyor. Katkı maddeleri yerine sadece süt, şeker ve sahlep kullanarak lezzetlerini hazırlıyor. 

Mavi Köşe Dondurma çevre illerden de yoğun bir şekilde gelen müşterilerini ağırlıyor.

Haber : Yusuf Küçükaydın

 • Ercan enginMisafir

  Ercan enginMisafir

  Rize’nin en önemli markalarından biri Osman bey kaliteli hizmetinden hiçbir zaman taviz vermeden hizmetlerine devam ediyor Allah sağlık versin

  Cevap yaz
  07.09.2023 19:40
Yorum Yap