Rize Şimal AVM'den Açıklama: Gerçeği Yansıtmayan Bir Karalama Kampanyası Yapıldı

Rize Şimal AVM'den Açıklama: Gerçeği Yansıtmayan Bir Karalama Kampanyası Yapıldı

  • 0
  • 0

Rize Şimal AVM'den yapılan açıklamada, yeni yıl konsepti kapsamında tasarlanan ışıklandırma çalışmasının henüz tamamlanmadan bazı fotoğlarının paylaşılarak, yanlış algı oluşturulduğu belirtilerek, "Tamamen kasıtlı bir şekilde farklı açılardan oynanarak sunulduğunu üzülerek görmekteyiz." denildi.

Rize Şimal AVM'den yapılan yazılı açıklamada, hediye paketi konseptinde gerçekleştirilen ışıklandırma çalışmasıyla ilgili olarak, sosyal medya platformlarındaki yanlış anlamaların düzeltilmesi amacıyla bir açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Alışveriş merkezlerinin hediye alma noktası olduğu düşüncesiyle hareket edilerek, kurdele ve fiyonk figürleriyle tasarlanan ışıklandırma projesinin henüz tamamlanmadığının vurgulandığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Şu anda paylaşılan görsellerin, gerçeği yansıtmayan ve bir karalama kampanyasının parçası olarak tamamen kasıtlı bir şekilde farklı açılardan oynanarak sunulduğunu üzülerek görmekteyiz. Rize Şimal AVM tamamen yerli ve Rizeli bir ortaklık yapısıyla, önceliği Rize’ye sosyal ve kültürel bir alan oluşturmak için hayata geçirilmiş ve bu yönde faaliyetlerini sürdürmektedir. Her gün ortalama 18 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapmakta, 1000'den fazla kişiye istihdam sağlamakta ve 100'den fazla mağaza sahibine destek olmaktadır. Bu nedenle, yapılan haberlerin yanıltıcı olması, sadece Rize Şimal AVM'yi değil, aynı zamanda Rize'nin ekonomisini ve istihdamını da olumsuz etkilemektedir."

Açıklamada, Rize Şimal AVM'nin itibarının doğru bir şekilde korunması için gerekli adımları atılacağı kaydedilerek, "Adımızın yanlış haberlerle anılmasına sebep olanlarla ilgili olarak, bu tür eylemlere karşı her türlü hukuki süreci başlatacağımızı belirtmek isteriz. Rize halkının hassasiyeti bizim için önceliklidir. Ancak, bu tür yanlış anlamaların giderilmesi ve doğru bilgiye ulaşılması için bu açıklamayı yapma zorunluluğunu hissetmekteyiz." ifadeleri kullanıldı.

Haber : ERHAN ALPAYDIN

Rizespor'un profesyonel liglerdeki ilk golünü kaydeden futbolcu kimdir?

Yorum Yap