Rize İl Sağlık Müdürlüğü, Masa Tenisinde Türkiye İkincisi Oldu

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, Masa Tenisinde Türkiye İkincisi Oldu

  • 0
  • 0

Rize İl Sağlık Müdürlüğü'nün kadın masa tenisi takımı Ankara’da düzenlenen '100. Yıl Kamu Spor Oyunları'nda Türkiye ikincisi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen '100. Yıl Kamu Spor Oyunları'nın Türkiye finalleri 2-5 Kasım tarihleri arasında Ankara'da yapıldı. 

Masa tenisi, basketbol ve voleybol branşlarında gerçekleşen şampiyona 7 bölgeden 42 takım ve 280 sporcunun katıldı. 

Masa tenisi branşında bölge birincisi olarak finallere katılmaya hak kazanan Rize İl Sağlık Müdürlüğü takımı büyük bir başarı elde ederek Türkiye ikincisi oldu.

Şampiyona sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Spor Etkinlikleri Daire Başkanı Ercan Yıldız, Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanı Şükrü Uysal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ve protokol tarafından verildi. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe yaptığı açıklamada, "Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kamu Spor Oyunlarında bölge birinciliğinden sonra Türkiye ikincisi olan takımımızı ve tebrik eder, başarılarının devamını dilerim." diye konuştu.

Haber : ERHAN ALPAYDIN

Doğu Karadeniz'i olumsuz etkileyen 1986'daki nükleer patlama nerede yaşanmıştır?

Yorum Yap