Rize'de Şiddetli Fırtına: 16 İhbar, Can Kaybı Yok

  • 0
  • 0

Rize Valiliği, şehirde dün akşam başlayan şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle 16 ihbar alındığını ve yaşanan olaylar sebebiyle herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmadığını bildirdi.

Rize Valiliği, kentte dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli rüzgar ve fırtına dolayısıyla meydana gelen olaylar hakkında bilgilendirme açıklamasında bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünün 100 nolu fırtına ve 101 nolu yağış uyarısına istinaden, Merkezden 7, Merkez Muradiye Beldesinden 1, Güneysu ilçesinden 7 ve Kalkandere ilçesinden 1 olmak üzere toplam 16 ihbar alındığı kaydedildi. 

Rize Valiliği, kentte fırtına dolayısıyla oluşan olumsuzluklara karşı alınan tedbirler ve olumsuzluklar  hakkında yapılan açıklamada, “Çatı uçmaları nedeniyle yollara ağaçlar devrilmiş olup ilgili kurumlarca gerekli tedbirler alınmıştır. Çatı uçmaları nedeniyle yollara elektrik direkleri devrilmiş olup Çoruh EDAŞ Ekiplerince gerekli tedbirler alınmıştır. Güneysu ilçesinde uçan bir çatı nedeniyle 2 araç hafif hasar almıştır. Güneysu ilçesinde çay ocağı olarak kullanılan bir işletmenin çatısı uçmuştur. Merkez Ambarlık Köyünde 2 vatandaşımız evlerinin çatısının uçması nedeniyle talepleri doğrultusunda il merkezindeki konutlarına tahliye edilmiştir. Kalkandere ilçesi Kayabaşı Köyü Beyazıt mevkiinde meydana gelen orman yangını söndürülmüştür” ifadeleri kullanıldı. 

Rize Valiliği yaşanan olaylar neticesinde herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmadığını iletti. 

Haber : YUSUF KÜÇÜKAYDIN

Futbolculuk kariyerinde Beşiktaş ve Fenerbahçe forması giyen, Rizespor'un ilk teknik direktörü?

Yorum Yap