Rize'de Okullardaki Sportif Faaliyetler İçin Toplantı Düzenlendi

Rize'de Okullardaki Sportif Faaliyetler İçin Toplantı Düzenlendi

  • 0
  • 0

Rize'de 2023-2024 Sezonu Okul Spor Faaliyetleri Planlama ve Koordinasyon Toplantısı düzenlendi.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş başkanlığında Rize Gençlik Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Hüseyin Aydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, şehirdeki 177 beden eğitimi öğretmeni, 68 antrenör ve branşların il temsilcileri katıldı.

Toplantıda, şehirdeki okullarda oluşturulan spor kulüplerinin faaliyetleri, spor tesisleri ve salonlarının verimli kullanılması, okullardaki spor kulüplerine yapılacak malzeme yardımı, sporcuların durumu ile okulların ihtiyaçları konuşuldu. 

Vali Baydaş, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörlere tek tek söz vererek görüş, öneri, talep ve sorunlarını dinledi.

Toplantıda konuşan Vali Baydaş, “Rize’ye gelmeden önce Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlarımızla görüştüm. Eğitim ve spor ağırlıklı bir süreç izlemeyi düşündüğümü ifade ettim. Bunu da sırtımız size yaslayarak yapmak istiyorum dedim. Spor hayatın içine bir türlü sokamıyor, eğitim ve spor faaliyetini bir araya getirmek de zorluk yaşıyoruz. Bakanlığımız bu konuda çok gayret gösteriyor ama sahada bunun yansımalarını göremiyorduk. Dolayısıyla ilk uygulama çalışmamız olarak buna karar verdik.  Her okulda spor kulübü kurduk. Tüm okullarımızda kulüplerimizi faaliyete geçireceğiz. Ben sizin heyecanla bu işe sahip çıkacağınızı düşünüyorum. Beden eğitimi öğretmenlerimiz ve antrenörlerimizin istediğinde neleri başarabildiğini gören bir idareci olarak konuşuyorum; Siz bir işe gönlünüzü ve emeğinizi koyarsanız başaramayacağınız ve üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir konu yoktur” dedi.

Haber : Erhan Alpaydın

Mısır ekmeğinin yöredeki diğer adı nedir?

Yorum Yap