Rize'de Kültür Sokağı İçin İnşaat Çalışmaları Başladı

Rize'de Kültür Sokağı İçin İnşaat Çalışmaları Başladı

  • 0
  • 0

Rize'de Piriçelebi mahallesinde yapımına başlanan ve içerisinde şehrin kültürel değerlerinin yer alacağı 'Kültür Sokağı' projesinde ilk kazma vurularak, inşaat çalışmaları başlatıldı.

Rize Belediyesi'nden yapılan açıklamada, şehrin turizmine katkı sağlayacak projenin hayata geçirilmesi için 2 bin 227 metrekare alanın kamulaştırıldığı belirtilerek, "Elde edilen alanın 1846 metrekaresinde Rize’nin yöresel mimarisi kullanılarak inşa edilecek yapıların yer alacağı Kültür Sokağı projesi, şehrin kültürel değerlerini ilimize gelen misafirlere aktaracak. Yapılacak olan yapıların alt kat kısmı çarşı olarak kullanılacak. Üst avlu kısmında ise konferans salonu, yöresel ürünlerin tanıtım ve satışının yapılabileceği alanlar yer alacak." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, daha önce şehrin estetiğine uygun olmayan görünüme sahip, alandaki 6 adet binanın yıkım işleminin gerçekleşmesinin ardından projede ilk kazmanın vurularak, zemin iyileştirici fore kazık çalışmalarına devam edildiği bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'in de saha çalışmalarını inceleyerek, bilgiler aldığı kaydedildi.

Haber : Erhan Alpaydın

Yorum Yap