Rize'de Gençler İçin Spor Atılımı Başlıyor

Rize'de Gençler İçin Spor Atılımı Başlıyor

  • 0
  • 0

Rize Valiliği okullarda spor atılımı yapılacak bir proje için Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile toplantı gerçekleştirdi.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, ve diğer ilgililerin katılımıyla okullarda kurulacak spor kulüpleri ve bu kulüplerde faaliyette bulunacak antrenör ve beden eğitimi öğretmenlerinin yapacakları çalışmaları değerlendirdi.

Toplantıda, il genelinde okullarda spor kulüplerinin kuruluşu ve bu kulüplerin faaliyetlerinin nasıl daha etkili bir şekilde yürütülebileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Geçtiğimiz günlerde spor projesi için Çaykur Rizespor Başkanı İbrahim Turgut ile görüşen Vali Baydaş, “Her okulumuzda spor kulüpleri kuracağız. Okullarda kuracağımız kulüpleri üniversitede kuracağımız gençlik kulübüne entegre edeceğiz ve bütün bu organizasyonu Çaykur Rizespor’umuz ile bütünleştireceğiz. Okullarımızda spor kültürünün yaygınlaşmasını ve oluşmasını sağlayacağız. Nihayetinde Rizespor’umuzu oluşan bu yapının şemsiyesi haline getireceğiz.” dedi. 

Haber : Yusuf Küçükaydın

Hangisi Rize'nin 'Coğrafi İşaretli' lezzetlerinden değildir?

Yorum Yap