Rize'de Düzenlenen Uyuşturucu Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

Rize'de Düzenlenen Uyuşturucu Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

  • 0
  • 0

Rize'de 155 emniyet personeli ile düzenlenen geniş çaplı uyuşturucu operasyonunda yakalanan 24 şüpheli şahıstan 8'i tutuklandı.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şehir genelinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak ve kullanmak suretiyle özellikle gençleri zehirlemeye çalışan ve 'torbacı' olarak tabir edilen sokak satıcıları ile etkin mücadele edilmesi, huzur ve güven ortamının artırılması amacıyla çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Bu kapsamda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce tespit edilen şüphelilerin yakalanması ve uyuşturucu başta olmak üzere suç unsurlarının ele geçirilebilmesi amacıyla çalışma yapıldığının belirtildiği açıklamada; 46 ekip, 1 insansız hava aracı, 4 narkotik dedektör köpeği ve personeli olmak üzere toplamda 155 personelin katılımı ile eş zamanlı olarak toplam 25 adrese operasyon düzenlendiği aktarıldı.

Açıklamada söz konusu operasyonlarda; 268,81 gram esrar maddesi, 95,41 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi, 15,72 gram metamfetamin maddesi, 21 adet kenevir bitkisi, 6 adet sentetik ecza, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet tüfek, 36 adet fişek, 3 adet uyuşturucu kullanım aparatı (bong), 1 adet hassas terazinin ele geçirildiği bilgisi paylaşıldı.

Yapılan operasyon sonucunda toplam 24 şahsın yakalandığının aktarıldığı açıklamada, 8 şahsın çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildiği ifade edildi.

Haber : Erhan Alpaydın

Yorum Yap