Özçelik: Budama En Az 3 Sene Muaf Tutulmalı

Özçelik: Budama En Az 3 Sene Muaf Tutulmalı

  • 0
  • 0

BBP Rize İl Başkanı Ensar Özçelik, budama oranının 1/7’den 1/10’a düşürülmesinin doğru karar olduğunu belirterek, Tarım ve Orman Bakanlığına ve AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı’ya teşekkürlerini iletti.

Özçelik yaptığı yazılı açıklamada, “Çaykur tarafından tarım arazileri için budama oranı 1/10 dan 1/7 seviyesine çıktığı günden beri üreticilerden gelen şikayetlerin artmasına sebep olmuştu. Üretici, rekoltesinin düşmesine, budayacak arazisinin kalmamasına, hemde çay yerine ot kesmesine sebebiyet vermiştir. BBP Rize İl Başkanlığı olarak konuyu gündeme getirmiş ve ilgili makamlara iletmiştik” dedi. 

Özçelik ayrıca budama oranın düzeltilmesinin doğru olduğunu belirterek, “Budama oranının düzeltilerek 1/10 a düşürülmesini doğru ve yerinde bir karar olarak görüyoruz. Bu konuda başta Sn Muhammed Avcı 'ya, Tarım ve Orman bakanlığımıza ve emeği geçen herkese, BBP Rize İl Başkanlığı olarak teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  

“Budama En Az 3 Sene Muaf Tutulmalı”

Özçelik aynı zamanda çay üretiminde rekolte düşüklüğüne değinereki “Rekolte düşüklüğü sebebiyle üretilen yaş çay miktarı azalmakta olup, böyle devam ederse 3 sene gibi bir süre sonra kuru çayı ithal etme zorunda kalacağız demiştik. Çünkü nüfus artıyor, rekolte düşüyor, doğal olarak kişi başına düşen kuru çay miktarı azalma eğilimindedir demiştik.  BBP Rize İl Başkanlığı olarak diyoruz ki önümüzdeki 3 sene üretici budamadan muaf tutularak çayını ÇAYKUR’a da satabilmelidir” ifadelerini kullandı. 

Haber : YUSUF KÜÇÜKAYDIN

Hangi futbolcu Ç. Rizespor'da '53' numaralı formayı giymemiştir?

Yorum Yap