Ocaklı: Cumhuriyet Tarihinde Bir İlk Gerçekleşmiştir

Ocaklı: Cumhuriyet Tarihinde Bir İlk Gerçekleşmiştir

  • 0
  • 0

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı seçim sonrası yaptığı konuşmada Rize ‘de CHP’nin oylarını arttırdığını ve büyük bir başarı sağladıklarını ifade ederek "Cumhuriyet tarihinde bir ilk gerçekleşmiştir" dedi.

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, dün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ardeşen ilçesinde oyunu kullandı. Tahsin Ocaklı seçimlerin açıklanmasından sonra yaptığı açıklamada 2.turda Rize’ de oylarını attırdıklarını ve büyük bir başarı sağladıklarını kaydetti.

Yaptığı açıklamada 14 Mayıs’ ta yapılan seçimlerde 44 yıl sonra kendisinin Rize’ den partisinden milletvekili seçildiğini belirten Ocaklı, “14 Mayıs’ta Millet ittifakı olarak milletvekili seçiminde Rize'de büyük bir başarı sağladık. Gönül isterdi ki bu başarıyı ülke genelinde de yapalım ama olmadı. Cumhuriyet tarihinde bir ilk gerçekleşmiştir. İlk kez cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldı. İlk tur seçimlerinden sonra iyi bir çalışma yürüttük. 15 günlük süre içerisinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olduğu Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda oylarımızı 4 bin artırdık. Bu seçim sürecinde bizimle beraber çalışan ittifakımız temsilcilerine ve partililerimize teşekkur ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

Haber : Kübra Büyük

Yorum Yap