Külünk: Buraya Gelen Kiracımız Olsun, Mal Sahibi Değil

Külünk: Buraya Gelen Kiracımız Olsun, Mal Sahibi Değil

  • 0
  • 0

Rizeli siyasetçi Metin Külünk, Rize ve Artvin'in doğal kaynaklarıyla öne çıktığını belirterek, vatandaşlara topraklarını satmaması yönünde tavsiyelerde bulundu. Külünk, "Buraya gelen kiracımız olsun, mal sahibi değil. Çünkü burası stratejik dönemi çok yükselme döneminde olan bir yer." dedi.

Rize’nin var olan kaynaklarını aktive etmesi gerektiğini belirten AK Parti eski Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Külünk, 5-10 yıl içerisinde Rize'nin dünyanın en dikkat çekici şehirlerinden biri olacağını belirterek, hemşehrilerini topraklarını yabancılara satmamasını yönünde uyardı. 

Rize’nin yaylaları, su kaynakları ve doğal güzellikleriyle görenleri mutlu ettiğini belirten Külünk, “Bölgemiz özellikle Orta Doğu'nun ilgi odağı konumunda. Rize içerisinde yer alan doğal güzellikleriyle seyahat severlere alternatifler sunuyor. Buna Artvin de dâhil. Çünkü tartışılan küresel ısınma, iklim değişikliği bu tarz tartışmaların en az etkileyeceği bölgelerden birisi konumunda. Bu nedenle de hem Rizeli hemşerilerimiz hem de Artvinli hemşerilerimizden istirhamımız toprak satmasınlar. Buraya gelen kiracımız olsun, mal sahibi değil. Çünkü burası stratejik dönemi çok yükselme döneminde olan bir yer. Bu nedenle toprağımıza sahip çıkmalıyız. Başka bir boyutu daha var, tersine göç hızlanıyor. Bu yüzden tarıma yönelip bu bölgenin daha da kalkınmasını hep birlikte sağlayabiliriz” dedi.

Haber : Erhan Alpaydın

Yorum Yap