Evlilik Kredisi Başvurusu Ne Zaman Başlıyor?

Evlilik Kredisi Başvurusu Ne Zaman Başlıyor?

  • 0
  • 0

Evlilik kredisi müjdesi verilmişti. 150 bin TL ve 2 yıl geri ödemesiz evlilik kredisi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Yeni evlenecekler merakla evlilik kredisi başvuru tarihi ve ekranını bekliyor. Seçim beyannamesinde de yer alan evlilik kredisi başvuru şartları neler, kimler başvuruda bulunabilir?

150 bin evlilik kredisi başvurusu, binlerce evlilik hayali kuran gencin gündeminde! Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim beyannamesinde de yer alan 150 bin TL ve 2 yıl geri ödemesi evlilik kredisi detaylarını duyurdu. İşte, evlilik kredisi şartları.

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NE ZAMAN, ŞARTLAR NELER? 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, binlerce genci yakından ilgilendiren evlilik kredisini müjdelemişti. Buna göre, 2023 seçimleri öncesinde parti seçim beyannamesinde yer alan evlilik kredisi, 150 bin TL olacak. 2 yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli faizsiz evlilik kredisi olarak duyurulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, yeni evlenecek çiftlere destek için iki yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi verileceğini belirtmişti.

Aile ve Gençlik Bankası üzerinden çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmet desteği de sağlanacağı bildirildi. Evlilik kredisinin detaylarına dair henüz başka ayrıntı verilmedi.

Başvuru tarihi, şartları gibi ayrıntıların önümüzdeki günlerde duyrulması bekleniyor.

Haber :

Yorum Yap