Engin-Dilan Polat Çiftine Tutuklama Talebi

Engin-Dilan Polat Çiftine Tutuklama Talebi

  • 0
  • 0

Lüks yaşamlarının gündeme gelmesinin ardından gözaltına alınan Dilan Polat ile eşi Engin Polat, bugün savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu' ile 'Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet' suçlarından soruşturma başlatmıştı.

Kara para aklama, suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, belgede sahtecilik ve vergi kanununa muhalefet suçlarından haklarında soruşturma başlatılan Dilan Polat, eşi Engin Polat ve birinci derece yakınlarının da aralarında bulunduğu toplam 24 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 18’i emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.

4 gün emniyette gözaltına kalan şüphelilerden bazılarının ifadelerine ulaşıldı. Elde edilen bilgilere göre Dilan Polat ve Engin Polat’a sorulan sorulardan biri operasyondan kısa bir süre önce neden adres değişikliği yaptıkları oldu. Çiftin bu soruya çocuklarımızın okulu için diye cevap verdiği, aylık gelirlerini ise 150-200 bin olarak beyan ettikleri öğrenildi.

Hastanede sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nda ifade verdi.

MAHKEMEYE SEVK EDİLDİLER

Engin ve Dilan Polat’ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Haber : HABER MERKEZİ

1942 yılında Rize'de ölçülen en yüksek kar kalınlığı kaç cm'dir?

Yorum Yap