Deniz: Mevsimlik İşçilere Verdiğiniz Sözleri Tutun

Deniz: Mevsimlik İşçilere Verdiğiniz Sözleri Tutun

  • 0
  • 0

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, ÇAYKUR'da çalışan mevsimlik işçilerin kadro beklentisini dile getirerek, "ÇAYKUR'da çalışan mevsimlik işçilerin kadro sorununun devam etmesi kötü niyetten başka bir şey değildir. Mevsimlik işçilere verdiğiniz sözleri tutun ve kadro sorununu çözün" dedi.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, art arda gelen zamlara ilişkin 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda bir basın açıklaması yaptı.

Sene başında da gelen zamlar üzerine benzer bir şekilde açıklama yaptıklarını hatırlatan Deniz, "O gün 'eğer bugün bu zamlara yüksek sesle hep birlikte karşı koymazsak daha büyük zamlarla karşı karşıya kalırız' demiştik. Bu gün bunu yaşıyoruz ve artık geçinemeyecek haldeyiz. Bizler ne zaman ki bu zamlara kötü yönetimlere karşı koyarsak o zaman kimse istediği zaman istediği şekilde zam yapamaz. Zamlara karşı koyabilmenin tek yolu 'zamlara hayır' demektir. Bunu da en kitlesel şekilde ve sürekli olarak yapmaktır." dedi.

"Emeklilerimiz Mağdur Edilmiştir"
Vatandaşların her gün gelen zamlar nedeniyle çaresiz durumda kaldığını aktaran Deniz, "Vatandaşlarımız 'bezmuştur, darlanmuştur'. Emeklilerimiz mağdur edilmiştir. Emeklilerimize verilen sözler tutulmamıştır. Asgari ücrete, memur maaşlarına yapılan zamlar daha vatandaşın cebine yansımadan yüksek enflasyon ve ona bağlı olarak yüksek zamlar nedeniyle erimiş gitmiştir." diye konuştu.

"Çay Üreticilerinin Promosyon Sorununu Çözün"
Deniz, çay müstahsillerinin de bu ekonomik süreçten olumsuz etkilendiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Kuru çaya 4 kere zam yapılmış olmasına rağmen yaş çay alım fiyatlarında düzenleme yapılmamıştır. Çay üreticisi bir kez daha yoksulluğa mahkum edilmiştir. 3. sürgünün de sonlarına gelinmiş bulunmaktadır. Bu saatten sonra 30 kuruş olan destekleme primlerini kilogram başına en az 1,5 TL’ye yükseltmek ve bunu 3. sürgünün sonundan 2024 yılına sarkmadan ödenmesi gerekmektedir. Çay üreticilerinin promosyon sorunu devam etmektedir. Çay üreticisi için hiçbir şey yapmayan hükümet en azından bu promosyon sorununu çözmeliydi. Gene de çözebilir. Çay üreticilerinin promosyon sorununu çözün"

"Kötü Niyetten Başka Bir Şey Değildir"
ÇAYKUR'da çalışan mevsimlik işçilerin kadro sorununun devam ettiğini kaydeden Deniz, "Kamu kuruluşlarının çoğunda kadrolar verilirken ÇAYKUR'da çalışan mevsimlik işçilerin kadro sorununun devam etmesi kötü niyetten başka bir şey değildir. Mevsimlik işçilere verdiğiniz sözleri tutun ve kadro sorununu çözün" ifadelerini kullandı.

Haber : Erhan Alpaydın

Yorum Yap