Çaykur Rizespor Taraftarına PFDK’dan Ceza

Çaykur Rizespor Taraftarına PFDK’dan Ceza

  • 0
  • 0

Süper Lig’in 14. haftasında oynanan Çaykur Rizespor-Başakşehir maçında yeşil-mavili taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Maraton Tribün D blokta yer alan seyircilerin kartları bloke edildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Trendyol Süper Lig 14. Haftasında Çaykur Didi Stadyumu’nda oynanan ve Çaykur Rizespor’un 3-2 kazandığı Başakşehir maçı ile ilgili aldığı kararda, Maraton Tribün D blokta yer alan seyircilerin passolig kartları bloke edilerek bir sonraki müsabakada tribündeki yerlerini alamayacaklar.  

PFDK'dan yapılan açıklama şu şekilde:         

“ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.’nin, 02.12.2023 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.–RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta MARATON TRİBÜN D blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir" 

Haber : YUSUF KÜÇÜKAYDIN

2022 Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Rizeli sporcu?

Yorum Yap