Çaykur Rizespor Taraftarına PFDK'dan Ceza

Çaykur Rizespor Taraftarına PFDK'dan Ceza

  • 0
  • 0

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray maçının ardından Çaykur Rizespor'a taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle bazı seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi yönünde ceza verdi.

TFF'den yapılan açıklamada, Trendyol Süper Lig'in 10. haftasında oynanan Çaykur Rizespor-Galatasaray maçında yeşil-mavili taraftarların sebep olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 'Kapalı Deniz Tribün' A blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verildiği belirtildi.

Söz konusu müsabakanın ardından yaptığı basın açıklaması nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edilen Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır'a ise herhangi bir ceza verilmediği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca Galatasaray'a da taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 80 bin TL para cezası ve bazı taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi yönünde ceza verildiği bildirildi.

Haber : ERHAN ALPAYDIN

Denizgören Köprüsü Rize'nin hangi ilçesindedir?

Yorum Yap