Çaykur Rizespor'a Beşiktaş Maçı Öncesi Şok Ceza

Çaykur Rizespor'a Beşiktaş Maçı Öncesi Şok Ceza

  • 0
  • 0

PFDK, Trendyol Süper Lig'in 14. haftasında oynanan Çaykur Rizespor-RAMS Başakşehir maçının ardından yeşil-mavili taraftarlara çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle kart bloke cezası verdi. Bir sonraki iç saha maçında Beşiktaş'ı konuk edecek Karadeniz temsilcisinde verilen bu karara taraftarlar tepki gösterdi.

PFDK'tan yapılan açıklama şu ifadeler yer aldı:

"Çaykur Rizespor A.Ş.'nin, 02.12.2023 tarihinde oynanan Çaykur Rizespor A.Ş.-RAMS Başakşehir Futbol Kulübü Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle fdt’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta Maraton Tribün D Blok'ta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir"

Taraftarlardan Tepki
Bir sonraki iç saha maçında Beşiktaş'ı konuk edecek, Çaykur Rizespor'da taraftarlar PFDK'nın aldığı bu karara tepki gösterdi.

Karadeniz temsilcisinin taraftar grubu Cümle Alem'den yapılan açıklamada, "Trendyol Süper Lig'in 14. haftasında evinde Başakşehir’i ağırlayan temsilcimiz Rizespor’un maçında kulübümüz taraftarlarına küfür dolayısıyla ceza kesildiğini hayretler içinde öğrenmiş bulunmaktayız." denildi.

Söz konusu müsabakada herhangi tribünlerden küfür, hakaret ve benzeri söylemlerin kesinlikle söylenmediğinin vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"TFF olmayan küfürler üzerinden kulübümüzü ve taraftarlarımızı cezalandırmak niyetinde, böyle bir tutum futbol etik ve ahlak kurallarına aykırıdır. TFF’nin vermiş olduğu bu cezayı şiddetle kınıyoruz. Gözlemci olarak maça atanan tetikçi Kadir Tozlunun ve Ali Uluyolun’da araştırılmasını istiyoruz. Kulübümüze ve taraftarımıza karşı olan bu tavrın sebebini biz de çok merak ediyoruz. Böylesi adaletsiz cezalandırmalarla amaçlarının ne olduğunu kamuoyuna takdirine sunarak Rizeli vatandaşlarımızı stkları ve siyasetçilerimizi Rizespor’umuza sahip çıkmaya davet ediyoruz."

Haber : ERHAN ALPAYDIN

Çayeli’nin eski adı nedir?

Yorum Yap