ÇAYKUR'da Neler Oluyor!!!

ÇAYKUR'da Neler Oluyor!!!

  • 1
  • 0

ÇAYKUR'da seçimin ardından başlatılan görevden almalar dikkat çekti. Önümüzdeki günlerde ÇAYKUR’da üst düzey yöneticilerin de görevden alınabileceği iddia edildi.

8 yıldır ÇAYKUR'da pazarlama Daire Başkanlığını yürüten Hamdi Kutlu Genel Müdür Yusuf Ziya Alim’in imzasıyla görevinden alındı. Bu görevden almaların devam etmesi bekleniyor. 

Öte yandan seçim öncesinde ÇAYKUR’un Cumhurbaşkanlığı birinci turunda yaş çay alımını devam ettirirken 28 Mayıs  ikinci tur seçimlerinde bir gün ara vermesi eleştiri konusu olmuştu. İstanbul ve Ankara’dan çay tarımı için bölgeye gelen birçok üretici bu nedenle oyunu kullanamadı. Bunda seçim öncesi ve sonrasında çay alımının devam etmesinin etkili olduğu öğrenildi. 

Bölgeye çay tarımı için yaklaşık 50 bin kişi gelirken bunlardan yaklaşık 8 bin 500 kişinin sadece oyunu kullanmak için ilimizden ayrıldığı bilgisi alındı. 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından süreci yönetemediği iddia edilen üst düzey yöneticilerinde aralarında bulunduğu görevden almaların devam edeceği öğrenildi.

Haber : Kübra Büyük

Yorum Yap