ASKF Rize’den Vefa Örneği

ASKF Rize’den Vefa Örneği

  • 0
  • 0

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, amatör sporlara özveriyle hizmet eden isimleri onurlandırdı. Yıllarca amatör spor liglerinde görev alan Ziya Aksoy, Muhammet Fırıncı ve Metin Dili, amatör liglere isimleri verildi.

Bu sezonki spor faaliyetlerinde Süper Amatör Lige Ziya Aksoy, 1. Amatör Lige Muhammet Fırıncı ve Alt Liglere ise Metin Dili isimleri yaşatılacak. 

ASKF Rize Federasyonu Başkanı Ali Çelik, yıllarca amatör sporda görev alan isimleri anarak, "Amatör sporda başkanlık, hocalık, şoförlük gibi çeşitli görevleri üstlenen ve büyüklerimizi rahmetle anıyoruz. Her yıl onların isimlerini bu şekilde yaşatmaya çalışıyoruz. Rahmetli spor adamlarının isimlerini oynatacağımız liglere vermeye çaba gösteriyoruz. Başka projelerimiz de var, bunları sırasıyla hayata geçirmeye çalışacağız. Sizlerin desteğiyle rahmetli büyüklerimizin isimlerini arşivliyoruz" dedi.

Çelik ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ve Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız'a teşekkürlerini iletti.

Haber : YUSUF KÜÇÜKAYDIN

Yorum Yap