• 03 Aralık 2022 Cumartesi
 • Rize AÇIK
 • 00:00
  3 Aralık 2022 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Zerdeci: Öğretmenlerimizin Gösterdikleri Fedakârlıklar Çok Büyüktür

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, "Öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirirken katlandıkları zorlukları ve gösterdikleri fedakârlıklar çok büyüktür." dedi.

Zerdeci: Öğretmenlerimizin Gösterdikleri Fedakârlıklar Çok Büyüktür

Zerdeci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Zerdeci mesajında, "Bugün 24 Kasım. Geleceğimizin mimarları olan çok kıymetli öğretmenlerimizin, ülkemizin istikbali için önemlerini hatırlamak ve öğretmenlerimize saygımızı ve teşekkürlerimizi sunmak üzere bugün Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz. İstikbalimizin garantisi olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinin temel yapı taşı, ana omurgası eğitimcilerimizdir. Bu görevi icra eden kıymetli öğretmenlerimiz, ülkemizin her köşesinde birçok güçlüğe göğüs gererek fedakârca çalışmaktadırlar. Öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirirken katlandıkları zorlukları ve gösterdikleri fedakârlıklar çok büyüktür." ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerin mevcut sorunlarına değinen Zerdeci, "İktidar ve muhalif partilerin bazıları her yıl olduğu gibi bu yıl da öğretmenlerimizin herhangi bir sorunu yokmuş gibi, sorunlarını dile getirmeden ve çözüm üretmeden kuru kuruya kutlama ve tebrik mesajları yayınladıklarını görmekteyiz. Öğretmenlerimizin maruz bırakıldığı bunca zorluğa rağmen, görev aşkıyla ve meslek ahlakıyla dertlerini gönüllerine hapsetmiş olmalarını, sessiz duruşlarını, sanki onların hiçbir derdi yokmuş gibi bir bakış açısıyla seyreden iktidar ve muhalefet yaklaşımlarını kesinlikle reddediyoruz. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak, eğitimcilerimizin sorunlarını yakından takip ediyor ve iktidara geldiğimizde bu sorunları hızla çözebilmek adına birçok çalışmayı alt kurullarımızla birlikte sürdürüyoruz." diye konuştu.

Zerdeci, partilerinin öğretmenler için hazırladığı projelere değinerek şunları söyledi:

"Öncelikli olarak yapılmasını gerekli gördüğümüz bu uygulamalara, bakıldığında tamamı öğretmenlik mesleğinin maddi ve manevi itibarının sağlanmasına yönelik olduğu görünmektedir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, Yeniden Büyük Türkiye hedefimizi teslim edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde kilit konumundadırlar. Eğer öğretmenlerimiz bugün mutsuzsa, her türlü geçim sıkıntısından, yasal boşluklardan veya iktidarın sorunlara kulak asmamasından ötürü asıl işleri olan öğretmenlik mesleklerine odaklanamıyorlarsa, Yeniden Büyük Türkiye hedefinden uzaklaşmışız demektir."

Yeniden Refah Partisi olarak çözülemeyecek hiçbir sorunun olmadığına inandıklarını dile getiren Zerdeci, "50 yıllık Milli Görüş tecrübemiz ve yer aldığımız hükümetlerde yapmış olduğumuz icraatlarımızla, milletimizin görevi bize devrettiğinde neler yapabileceğimizi ispat etmiş, iş bitirme belgesine sahip bir hareketin temsilcileriyiz. Yeniden Refah İktidarında, öğretmenlerimizle ve onların yetiştirdiği nesillerimizle birlikte Yeniden Büyük Türkiye’nin inşasında omuz omuza çalışacağımızı beyan ediyoruz. Bu vesile ile Gazi öğretmenlerimiz başta olmak üzere atanmış ve atanamamış tüm öğretenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tekrar kutluyor, saygı, hürmet ve muhabbetle selamlıyoruz. Bir öğretmen evladı olarak başta şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi bir kez daha hayırla ve rahmetle yâd ediyorum." dedi.

Bu habere ifade bırak!

 • 0
  KIZGIN
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  HAHAHA
 • 0
  ALKIŞ
YORUM EKLE