• 22 Ocak 2022 Cumartesi
 • Rize AÇIK
 • 00:00
  22 Ocak 2022 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Pandemi, 2021'de Makyaj Trendlerini Sadeleştirdi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da makyajda kimi uygulamalar bir adım öne çıkmayı ve yılın trendi olmayı başardı. Pandeminin yarattığı zor koşulların devam ettiği 2021 yılı; rengarenk farlarla yapılan alışılmışın dışında göz makyajlarının, taze ve aydınlık görünümlü ciltlerin, belirgin göz pınarlarının ve koyu rujların yılı oldu.

Pandemi, 2021'de Makyaj Trendlerini Sadeleştirdi

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yıldırım Hacıabdullahoğlu, "2021’de pandemi makyaj trendlerini sadeleştirdi. Özellikle sade makyajların kurtarıcısı olarak görülen koyu rujların en çok tercih edilen renklerinin başında ise elbette yılların eskitemediği kırmızı ruj geldi" dedi.

Bu yılın makyaj trendlerini değerlendiren New Well Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldırım Hacıabdullahoğlu, “Bu yıl, renkli far paletlerinin devleştiği bir yıldı. Göz makyajları, mevsim renklerine ve alışılagelmiş göz makyajı rutinlerine sıkı sıkıya bağlı kalınmadan yapıldı. Çeşitli renklerin kullanımıyla göz makyajında sıradışılığın yakalanmaya çalışıldığı bu trend, birbirinden renkli farları bünyesinde barındıran paletlerin tercih edilme sebeplerinin de başında geldi” diye konuştu.

Ağır Makyajlar Rafa Kalktı
Maske kullanımının hayatımızın kaçınılmaz bir parçası olmasının da etkisiyle, bol ürün kullanılarak yapılan ağır makyajların bu yıl rafa kaldırıldığını ifade eden Yıldırım Hacıabdullahoğlu “Cildin taze ve aydınlık görünmesi, ‘‘ince ten makyajı’’ kavramının hayatımıza girmesini sağladı. İnce yapıda ten ürünleri kullanılarak yapılan bu makyajla, cildin sağlıklı ve genç görüntüsünü desteklemek amaçlandı” dedi.

En Çok Öne Çıkarılan Bölge Göz Pınarları Oldu
Hacıabdullahoğlu, makyajda bir bölgenin diğer bölgelere kıyasla öne çıkarılmak istenmesi de yine bu yılın trend makyaj hamlelerinden biri olarak görüldüğünü belirterek, “En çok öne çıkarılan bölge, diğer pek çok yılın aksine, göz pınarları oldu. Hafif bir far dokunuşuyla devleşen göz pınarları, makyajın taşıyıcısı konumuna getirildi. Koyu rujlar bu yıl da vazgeçilmez kimliğini korudu ve star parça olmaya devam etti. Özellikle sade makyajların kurtarıcısı olarak görülen koyu rujların en çok tercih edilen renklerinin başında ise elbette yılların eskitemediği kırmızı ruj geldi” diye konuştu.

2021 'Sade Makyaj' Yılı Oldu
New Well ve 2021 makyaj trendlerinin kesişim noktalarına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

‘‘Makyaj trendleri her yıl kendini yenileyen dinamik bir yapıya sahip. Bu trendleri takip etmenin, trendlerin barındırdığı dinamizmi özümseyebilmekle doğrudan ilişkisi olduğunun farkında bir markayız. New Well olarak, geniş ürün gamı ve gündemi yakalayabilen yenilikçi kimliği sayesinde makyajda ne istediğini bilen tüketicilere aradıklarını kolaylıkla bulabilecekleri bir yelpaze sunuyoruz.’’

Bu habere ifade bırak!

 • 0
  KIZGIN
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  HAHAHA
 • 0
  ALKIŞ
YORUM EKLE