“Kayak Konusunda Rize Önemli Yerlere Gelecek”

“Kayak Konusunda Rize Önemli Yerlere Gelecek”

  • 0
  • 0

Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın destekleri ile Ayder’de büyük bir kayak tesisinin yapılacağını söyleyen Rize Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, bu sayede kış turizminin Rize’de daha da canlanacağını söyledi.

Hocaoğlu, “Kayak merkezi projesi ile belki de ilerleyen yıllarda Rize kayak konusunda en önemli yerlerden biri haline gelecek. Havaalanı ile beraber kayak konusunda somut adımların atılacağını göreceğiz. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde kayak konusunda somut adımlar atıldığı zaman biz il olarak turizmden tam manasıyla 12 ay istifade etmiş olacağız. Kış turizmi konusunda Rize turist çeken bir yer. Kayak konusunda şu an yeterli altyapıya sahip olmasak da bölgemizde termal turizm var. Hem İkizdere’de hem de Ayder’de kaplıcalara gelen turistler var. Ayder’e geçtiğimiz yıllara oranla kışın aşama aşama daha fazla turist geldiğini gözlemlemekteyiz” dedi.

HELİSKİ VE ŞENLİKLER KIŞ TURİZMİNİ CANLANDIRIYOR
Hocaoğlu, bölgede son yıllarda yapılan Heliski faaliyeti ve şenliklerin turistleri buralara çektiklerini söyleyrek, “Değişik programlarla kış turizmine bizde teşviklerde bulunuyoruz. Örneğin Ocak ayının sonunda ‘Kardan Adam Şenlikleri’ var. Petran’da düzenlenen ‘Petranboard’ adı verilen kayak şenliklerimiz var. Yurtdışından gelen profesyonel kayakçıların katıldığı ‘Heliski’ faaliyeti var. Bu sayede kışında bölgemizi canlı tutuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“RİZE’Yİ SADECE BİR MEVSİM ZİYARET ETMEK YETERLİ DEĞİL”
Rize’nin eşsiz bir doğaya sahip olduğunu ve her mevsim doğanın binbir tonuna ev sahipliği yaptığını söyleyen Hocaoğlu, “Yazın yaylalarımızı, vadilerimizi ziyaret eden insanların çoğu gördükleri manzaralardan etkileniyor ve bu eşsiz doğayı birde kışın görmek için burayı ziyaret ediyorlar. Bu Rize’nin bir zenginliğidir. Her mevsim farklı renklere sahip bir senfoni gibi. Kışın beyazın tonlarını yazın da yeşilin binlerce tonlarını ziyaretçiler görebilmekte. Bu anlamda bölgemizi sadece bir mevsimde ziyaret etmenin yeterli
olmadığını düşünüyorum. Ulaşım konusunda Karayolları, İl Özel İdaresi ve Belediyeler çok hassas, özellikle ana yollar üzerinde ulaşım her mevsim sorunsuz bir şekilde sağlanıyor.” dedi.

Haber :

Eski adı 'Atina' olan Rize ilçesi?

Yorum Yap