Karaman Tüm Camiaya Seslendi

Karaman Tüm Camiaya Seslendi

 • 0
 • 1

Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, son haftalarda alınan sonuçlar üzerine teknik heyet ve yönetime yönelik yapılan eleştirilere açıklık getirdi.

Tüm olumlu eleştirileri kabul ettiklerini ifade eden Karaman, “Haydi Rizeli ne kadar takımının yanındasın?.” diyerek Galatasaray maçı öncesi tüm camiaya destek çağrısı yaptı.

Ligde Galatasaray ile zorlu bir maça çıkacaklarını ifade eden Hikmet Karaman, teknik direktör İgor Tudor yönetimindeki Kardemir Karabükspor’u yendikleri gibi aynı hocanın takımın başına geçtiği Galatasaray’ı da yeneceklerini söyledi. Karaman, “Bizi başkasının ne yaptığı ilgilendirmiyor. Bizi kendi takımımız ilgilendiriyor. Kendi sahamızda Galatasaray ve Kayseri ile art arda iki maç oynayacağız. Ligin üstü ile altı birbirine karışmış durumda. Üstede altta da çok enteresan sonuçlar alınıyor. Her hafta ligde kalma puanı değişiyor. Hedefimiz Galatasaray karşısında 3 puan almaktır. Geçen haftayı telafi için bunu yapmak zorundayız.” dedi.

“GALATASARAY’IN KİMİ GETİRDİĞİ BİZİ İLGİLENDİRMİYOR”
 Takımların teknik direktör değişikliğinden sonra oynayacağı ilk maçın bazen her türlü sonucu verebildiğine dikkat çeken Karaman, şöyle devam etti:
“Anadolu takımları ile büyük kulüpler farklı stratejide. Bir tenlik adamın oyuncu iletişimi Anadolu ve büyük takımlarda farklı.Bunu maçta göreceğiz. Ama bizde Rizespor’uz. Kim ne derse desin. İyi oynayan ve mücadelesi yüksek bir takımız. Skor aldığımız ve alamadığımız maçlar oldu. Ama bu şehre bir borcumuz ve görevimiz var.Ligi en iyi şekilde bitirmek istiyoruz. Bu hepimizin görevi.Biz bu görevi de layıkıyla yapacağımıza inanıyor, oyuncularımız güveniyoruz. Oynayacağımız futbola güveniyoruz. Galatasaray’ın kimi getirdiği bizi ilgilendirmiyor.  Rakip bize göre mi oynayacaklar kendilerine göre mi oynayacaklar?. Yeni bir hoca var. Oradaki çalışması oyuncuların ortaya intibakı nasıl olacak bunlar bizim dışımızda konular.”“TARAFTAR BÜTÜNLÜĞÜ ŞART”
Karaman, “Taraftar bütünlüğü şart.Burada taraf olmak taraftar olmak takımın yanında olmaktır. Beni, başkanı sevmeyebilir. Ama takımın tarafı olmak başka şey.Şehrimizden 90 dakika oyuncularını desteklemelerini istiyoruz.Galatasaray maçından bir joker alalım. Alt sıralardan bir yukarı kafamızı kaldıralım.”   

“İYİ BİR 10 NUMARA ALAMADIK DOĞRU”
 2.5 sezondur Rize’de görev yaptığını ifade eden Hikmet Karaman, “Her yıl 12 oyuncumuzun sözleşmesi bitti. Yeni bir yapılanma var. Sezonun sonunda 2 oyuncunun haricinde her oyuncusunun sözleşmesi devam ediyor. Hazır bir takım olacağız. Biz buraya geldiğimizde oynamayan oyuncuları geliştirerek ligde kaldık. Bizden giden oyuncular oynamıyorlar.  Yeni yapılanmanın zorluğunu yaşıyoruz. Keşke sezon başlı iki iyi oyuncusu şartlar ne olursa olsun alsaydık. Ama darbe oldu başka hadiseler oldu olmadı. Devre arası iyi bir 10 numara alamadık.Eleştirileri kabul ediyoruz. Ama bazı şeyleri de içimde tutuyorum. Bir tek amacımız var. Bu takımla ligi tamamlamak.Doğru eleştiri yapıcı eleştiri bizi geliştirici yönde eleştiri amenna.Başkan gitsin,i takım düşsün, o gitsin bu gelsin dersen gelişemezsin. Ulemalık yapanlara soruyorum. Şimdi ulemalık ben yapıyorum. Bundan önce ne yaptınız. Rizespor 2-3 yılda bir düştü çıktı.Ligde düştükten 5 yıl sonra çıktık. Demek ki doğru çalışmamız lazım. Bu benim ismimin olması önemli değil. Neyin peşindeyiz. Ne yapmak istiyoruz. Hedefimiz nedir.”

“SEN HAVA GAZISIN”
Hikmet Karaman, kendisi için yazılan ‘hoca takımı kaçırdı, İstanbul’da takım çalışıyor’ ifadelerine tepki gösterdi. Karaman,”Bu ayıptır. İstediğini yaz.Sen hava gazısın. Amaç nedir. Birini kötüleyip gitmesini mis ağlamak, yoksa amaç Rizespor’u bir kurumsal hale getirerek bir takım olarak ortaya çıkarmak. Bir tesisleşme var. Bir stat yapılmış. Eksiğiz. Taraftar ve şehir bizden çok şey bekliyoruz. Geçen yıl yarı final oynadık stadyumda kimse yoktu. Ben şahsım olarak bunu düzeltmek bizim görevimiz. Taraftarımız yıldız oyuncu istiyor. Mantıklı olabilir. Eto gibi bir isim gelmesi takımı şehri bir havaya sokar. Bu olabilir. Eleştiriler başlımızın üstünde.” dedi.

“LİGDE ÜST SIRALARDA OLMAK BÜTÇE GEREKTİRİYOR”
Ligde üst sıralarda olabilmenin bütçe gerektirdiğine dikkat çeken Karaman, “Transferler ona göre olmalı. Bu kulüp geçmişte öyle bir borçlanmış ki temizle temizle borç bitmiyor. Başkana bende alalım diyorum ama önde bir bilanço var. 3 oyuncuya 15 milyon lira vererek almak var. Ama bu oyuncular seni nereye getirecek. Daha iyi yapabilir miydik yapabilirdik. Sezon başında oynadığımız maçlara oyuncu kalitesi daha yukarıda olan 2 oyuncumuz olsaydı bu takım en 7 puan daha fazla almaz mıydık?. O türlü eleştiriler doğru. Biz bundan ders çıkaracağız. Ben bundan ders çıkardım. Mutlaka başkanın da yönetimin de ders çıkarması lazım. Bunu itiraf etmeliyiz. Biz her yıl neden küme düşmeye oynuyoruz?. Burada herkesle hep fikiriz. Oynamamamız gerekiyor. Şuanda bizim 26-27 puanımız olmalıydı. Evet ‘sen bu takımı kötü çalıştırıyorsun’ diyebilirler. Burada başkan ve yönetim kurulu var. Türkiye’de bir başkasının gelip yapabileceğinin 5 katı fazlasını yapıyoruz. Bu kadar da iddialıyım. Bunları diyorsun da sonuç. Haklısınız. Onun için ben diyorum ki Allah’ım şu ligi bize nasibi ile bitirt. Ondan sonra hatalara bakalım. Kulübün ekonomisini düzeltmek için başkan ve yönetim ne türlü uğraş vermiş.” dedi.     

“HAYDİ RİZELİ NE KADAR TAKIMININ YANINDASIN GÖRELİM”
Taraftarın kendi şehrinin takımına düşman olamayacağını belirten Karaman, “Başkaları başka iş peşinde olabilir. Hayır bizim işimiz futbol. Bu takımın sağ salim sıhhatli bir şekilde ligi bitirmesi kupada da başarılı bir sonuçlar alınabilmesi hedefimiz.

Onun için ilk hedef Galatasaray maçı. Haydi Rizeli, takımının ne kadar yanındasın?. Haydi görelim.Bizi eleştirenler eleştirsin ama takımının ne kadar yanındasın. Buyurun. Hocayı eleştir. Eleştirinin katkı olanı bir de adamı halka taraftara kararlamak için her türlü başka şeyler katarak konuşanı var. Gece nasıl uyuyorsunuz. Sizin aileniz, çoluk çocuğunuz karınız, ananız babanız yok mu?. Gece o yastığa kafanı koyduğun zaman ‘ben burada yalan söylüyorum. Adama nasıl salıyorum. Ben nasıl Müslüman mıyım?.  Ben adamıyım?. Hiç düşünmüyor sallıyor. Takım koşamıyor, yürüyor fiziksel eksikliği var veya iki üç kötü oyuncu var hoca görmüyor mu?. Bunlar başka. Bu eleştirilere tamam. Senin amacın başka. Sen ya yönetime girmek istiyorsun. Ya bu yönetim dağılırsa ben bir yönetim olurum diyorsun. Kafanda başka numaralar var. Var da var.” ifadeleri ile açıklamasını noktaladı.

Haber :

Hangisi Rize'nin sahil ilçelerinden birisi değildir?

 • GERÇEK RİZELİ

  GERÇEK RİZELİ

  EY KARAMAN SEN ÖNCE RAKİPLERİNİ YEN. SANA GALATASARAY FENERBAHÇİ BEŞİKTAŞ LAZIM DEĞİL. HANGİ RAKİBİNİ YENDİN. BURDA HANGI MAÇI RAHAT KAZANDIN. RİZE HALKINI VEREM ETTİNİZ. MAÇA GİDİP KİMİ NEYİ SEYREDECEĞİM. TAKIM NE YAPTIĞINI BİLMİYOR DOLDUR BOŞALT OYNUYOR, ŞUURSUZCA MAÇ YAPAN BIR TAKIM. BU DTAKIMDAN GÖNDERDİKLERİNİN YERİNE DAHA İYİSİNİ Mİ YOKSA PARA KAZANALIM DİYE SÖZDE FUTBOLCU MU ALDIN. GELDİK ZURNANIN ZIRTTT DEDİĞİ DELİĞE ŞİMDİ TARAFTARA YALVARIYORSUNUZ.

  Cevap yaz
  17.02.2017 14:03
Yorum Yap