• 24 Mart 2023 Cuma
 • Rize AÇIK
 • 00:00
  24 Mart 2023 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Her yıl 8 Mart tarihinde kutlanan Dünya Kadınlar Günü mesajları ve sözleri araştırmaları hız kazandı. Türkiye'de ilk kez 1921 yılında kutlanmaya başlanan bu günün anlam ve önemine özel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları yazılı seçeneklerine bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Kadınlar Günü mesajları resimli ve yazılı seçenekleri ile araştırılıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart tarihinde kutlanan bu anlamlı günde kadınların dünya üzerindeki önemi, hakları, sosyal ve ekonomik başarılarına vurgu yapılıyor. Ülkemizde 1921 tarihinden itibaren kutlanmaya başlanan bu günün anlam ve önemine özel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı paylaşımları başladı. Bu özel günde sevdiklerine iyi dileklerini iletmek isteyenler sevgiliye, eşe, anneye, ablaya, arkadaşa 8 Mart Kadınlar Günü kutlama mesajları araştırmasına çıktı. İşte, Dünya Kadınlar Günü mesajları ve sözleri 2023!

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!
Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından bu şekilde tanımlanmış olarak her yıl 8 Mart'ta kutlanan uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.

Dünya üzerinde kadınların başarısına, önemine, haklarına dikkat çekilen Kadinlar Günü'nde binlerce kişi çeşitli mecralar üzerinden bu özel günü kutluyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınların önemine bir kez daha vurgu yapılıyor.

İşte sizler için derlediğimiz Kadınlar Günü mesajları ve sözleri...

ANLAMLI, EN GÜZEL VE RESİMLİ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI VE SÖZLERİ
Kadınlar Günü Mesajları 1 - Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.

Kadınlar Günü Mesajları 2 - Baş tacı kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

Kadınlar Günü Mesajları 3 -  Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

Kadınlar Günü Mesajları 4 - Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

Kadınlar Günü Mesajları 5 - Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar… Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun…

Kadınlar Günü Mesajları 6 - Kadın bir gün değil her gün hatırlanmalıdır; kadınlar günümüz umutla dolu yarınlara olsun… Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Kadına saygılı ol!

Kadınlar Günü Mesajları 7 - 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Kadınlar Günü Mesajları 8 - Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.

Kadınlar Günü Mesajları 9 - Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Kadınlar Günü Mesajları 10 - Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Kadınlar Günü Mesajları 11 - Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslendiğimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor. Kadınlar günün kutlu olsun.

Kadınlar Günü Mesajları 12 - Hayatıma girdiğin gün, dünyamı değiştirdin. Her zaman dünyamın bir parçası olmanı umut ediyorum karıcığım. Kadınlar Günün kutlu olsun!

Kadınlar Günü Mesajları 13 - Kaç defa başarısız olduğumun bir önemi yok, tekrar denemek için beni motive edecek bir güç olduğunu biliyorum. Her zaman benim için orada olan karım, Kadınlar Günün kutlu olsun!

Kadınlar Günü Mesajları 14 - Güzel bir kadın, harika bir arkadaş ve en önemlisi de muhteşem bir annesin. Senin gibi bir annem olduğu için kendimi çok şanslı ve gururlu hissediyorum. Hayatımdaki en muhteşem kadın, Kadınlar Günün kutlu olsun!

Kadınlar Günü Mesajları 15 - Bu sabah mavi bulutları avucuna, mutlulukları gönlüne, sevgimi usulca kalbine bırakıyorum. Güneş her zaman senin için doğsun, en güzel günler seninle olsun. Kadınlar günün kutlu olsun.

Kadınlar Günü Mesajları 16 - Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü'nüz kutlu olsun.

Kadınlar Günü Mesajları 17 - Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim...

Kadınlar Günü Mesajları 18 - Dostum, arkadaşım, sırdaşım! Bir gün, umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur. Seni çok seviyorum! Kadınlar günün kutlu olsun.

Kadınlar Günü Mesajları 19 - Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar… Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun…

Kadınlar Günü Mesajları 20 - Kadına şiddetin olmadığı, kadınlarında erkekler kadar özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğimle...

Kadınlar Günü Mesajları 21 - "Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!" Mustafa Kemal Atatürk

Kadınlar Günü Mesajları 22 - Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum... Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.

Kadınlar Günü Mesajları 23- Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun.

Kadınlar Günü Mesajları 24 - Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın... Annemsin. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Kutlu Olsun.. Seni çok seviyorum.

Kadınlar Günü Mesajları 25 - Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

Kadınlar Günü Mesajları 26 - "Dünyada her şey kadının eseridir." Mustafa Kemal Atatürk

Kadınlar Günü Mesajları 27 - Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü'nü kutluyorum.

Kadınlar Günü Mesajları 28 - Güneş kadar sıcak, kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve temiz bir ömür dileğiyle... Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Kadınlar Günü Mesajları 29 - Kadın, doğası gereği zayıftır ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun...

Kadınlar Günü Mesajları 30 - Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu habere ifade bırak!

 • 0
  KIZGIN
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  HAHAHA
 • 1
  ALKIŞ
YORUM EKLE